שיעור מס' 8 - הייסורים נובעים מחוסר איזון עם הטבע

×

אנו נגיע למצב שכולנו מחוברים יחד, ותהיה לנו דמות שנקראת "אדם" - הדומה לחוק הכללי של הטבע שכולו משפיע, טוב ואוהב. אז גם נבין שהטבע לא רע, ושכל הכוחות שאנחנו מרגישים היום כמכות, הם לא כוחות רעים. המשפחות המתפרקות, הסמים, הטרור, הפחד מפני מלחמת עולם אטומית, המשבר האקולוגי והמשבר הפיננסי – כל הכוחות שנראים לנו כשליליים, נועדו רק על מנת לגרום לנו לבנות כנגדם את כוחות האהבה, הנתינה והחיבור שלנו. כל דבר שקורה לנו ושאנו מרגישים אותו היום ככוח שלילי שפועל עלינו, מורגש בנו כשלילי רק מפני שאנחנו הפוכים מאותו החוק האחד.

 

ככה זה תמיד בחיים: כשאני חוטף מכת קור או מכת חום, אני צריך להבין מה עליי לעשות כדי לאזן את הטמפרטורה. כשאני נמצא בלחץ אוויר שונה מהרגיל, למשל אם אני צולל מתחת לפני המים או עולה להרים גבוהים וחסר לי אוויר, אז אני יוצר מעין השלמה, על ידי מיכשור ותרגילים שונים, שמביאה אותי לאיזון עם הטבע, עם המצב.

 
אם כך, באמצעות איזה מכשיר אנו יכולים לאזן את עצמנו עם הטבע שכעת מציג לנו כל מיני השפעות שליליות? אנחנו מרגישים מכות וחווים תחושת חוסר מכל עבר, ומיום ליום האנושות מרגישה מאוחדת יותר תחת מכה אחת כללית שנוחתת עליה.

 

כל מה שקורה לנו הוא ביטוי של הופכיות הצורה שלנו כלפי הטבע. וכנגד זה עלינו לבצע השלמה, פיצוי. הטבע מראה לנו תופעות שליליות, וואם אנחנו נתגבר ונתקן את עצמנו, ונהפוך זהים לטבע כפי יכולתנו, אז נרגיש את הכוחות האלו כחיוביים, מפני שנימצא איתם באיזון. וכך הכול יירגע - האקלים, היחסים במשפחה, היחסים בין המדינות, המשברים הכלכליים וכן הלאה. אנו נרגיש חיים יפים וטובים בכל התחומים.

 

עלינו לעשות את השינוי בינינו בצורה הדרגתית, וכך להתקרב לטבע הכללי ולהגיע למצב טוב, יפה ומאוזן מכל הבחינות. איך משחקים את המשחק הזה? למדנו שהטבע הוא חוק אחד שפועל על כולנו כאחד, שדוחף, שמלמד אותנו איך לאזן את עצמנו, כי אז נתחיל להבין את כל המציאות. על ידי החיבור בינינו נבין היכן אנחנו נמצאים באמת. את החיבור הזה אנחנו יכולים להשיג על ידי יחס יפה בינינו, שאמנם אנחנו לא רוצים בו, אבל ניצור אותו באמצעות משחק, על ידי שימוש בחוק "הרגל הופך לטבע שני".

×

האם סיימתם לצפות בווידיאו של השיעור?

ענו על השאלות בדף כדי להמשיך אל השלב הבא

נושא ראשי

כל הרע שאנחנו מרגישים הוא תוצאה מההופכיות שלנו לחוק הטבע הכללי, אנחנו דואגים רק לטובת עצמנו והטבע דואג לטובת הכלל. 

נושאי משנה

1. בתיקון היחס בינינו ובחיבור יחד, הקשר בינינו יהיה דומה בצורתו לחוק הכללי המשפיע של הטבע.
2. אנחנו מאזנים את עצמנו ביחס לחוקי הטבע כל הזמן ובכל תחומי החיים.
 

מקורות

"כל אחד חייב להרחיב את תחום הדאגה שלו לפחות ליצורים שאינם בני אדם, ואידיאלית לכל צורות החיים ולישויות שאינן חיות".

noelgcharlton.info

"הדברים שישנם הם חלקים של מערכת אחת ויחידה, שנקראת הטבע. חיי היחיד טובים כשהם בהרמוניה עם הטבע. במובן מסויים, כל החיים נמצאים בהרמוניה עם הטבע מכיוון שחוקי הטבע יצרו אותם. אבל במובן אחר, חיי האדם הם בהרמוניה עם הטבע רק כאשר רצונו של האדם מכוון למטרות שהן כמטרות הטבע. "גדלות", מהותה רצון של אדם הנמצא בהסכמה עם הטבע".

www.spaceandmotion.com

"נוח לנו להניח שהמערכת הכלכלית מספקת לנו מזון, אוויר נקי, מים ואנרגיה, ולוקחת מאיתנו את הביוב והפסולת. אנחנו שוכחים שכדור הארץ בעצמו, הוא שמספק את כל השירותים האלו, ובכך מאפשר את קיומם של הכלכלנים והכלכלה בכלל".

amazon.com

אתגרו את עצמכם

1) להלן ציטוט מתוך הטקסט של השיעור:

"כל מה שקורה לנו הוא ביטוי של הופכיות הצורה שלנו כלפי הטבע. וכנגד זה עלינו לבצע השלמה, פיצוי. הטבע מראה לנו תופעות שליליות, וואם אנחנו נתגבר ונתקן את עצמנו, ונהפוך זהים לטבע כפי יכולתנו, אז נרגיש את הכוחות האלו כחיוביים, מפני שנימצא איתם באיזון. וכך הכול יירגע - האקלים, היחסים במשפחה, היחסים בין המדינות, המשברים הכלכליים וכן הלאה. אנו נרגיש חיים יפים וטובים בכל התחומים".

כל מה שקורה לנו הוא ביטוי של הופכיות הצורה שלנו ביחס לטבע. אם נימצא עם הטבע באיזון, הכול יירגע. ננסה להרגיש מעט במה מדובר. קח הפסקה של 4 וחצי דקות, כבה את האורות בבית או עמעם אותם אם זו שעת יום, בחר באפשרות ה-HD (בתחתית הקליפ מצד ימין) וצפה בקליפ על מסך מחשב רחב ככל האפשר.
 

2) עכשיו, כדי לסדר את הפרופורציות נכון, נעבור ברשותך לצד השני של הסקאלה. צפה בקליפ הבא. מספר שניות יעשו את העבודה, אין שום צורך לצפות ב"דבר הזה" עד הסוף.

מהי לדעתך הסיבה להופכיות הבלתי נתפסת בין המהומות באנגליה לבין ההרמוניה מתחת לפני הים, ואיך לדעתך אפשר לתקן את העיוות? (תוכל כמובן, להיעזר בטקסט של השיעור)

חזור שוב אל הקליפ המדהים שצולם באקווריום השני בגודלו בעולם. שים לב לצלליות של האנשים בתחתית התמונה מביטים על ההרמוניה שמהצד השני של הזכוכית. זכור: באפשרותנו ל ח י ו ת את ההרמוניה הזאת, להיות חלק ממנה, להיות ההרמוניה עצמה, ולא רק להביט עליה מבחוץ.

3) לפי הטקסט של השיעור, מה הקשר בין המצב שבו כל בני האדם מחוברים יחד לבין החוק הכללי של הטבע?

4) מהי הפעולה שאנחנו עושים כל הזמן ביחס לטבע?

5) להלן ציטוט מתוך מאמר של ד"ר קימברלי ס. גק (Kimberly S. Geck), מומחית לתזונה הוליסטית:

"האמת הפשוטה של החיים היא, שכל היצורים החיים מחוברים זה לזה. האדם המודרני אמנם אוהב לחשוב את עצמו נפרד מהטבע ולא תלוי בו, אבל המציאות היא, כפי שכתב ג'ון דון, ש'האדם איננו אי'. לא יכול להיות דבר רחוק יותר מהאמת, מאשר האמונה שלנו שאנחנו נפרדים מן הטבע.
אנחנו, למעשה, הרחבה של הטבע. אנחנו הכוחות היצירתיים, החיים, המעצבים את עולם הטבע שבו אנחנו חיים. בני אדם, בדיוק כמו כל חלק אחר של מערכת החיים הדינמית, מחוברים ביניהם עם כל שאר החיים על פני כדור הארץ ועם כדור הארץ עצמו.
המחשה חזקה של הקשר שלנו עם הטבע ניתן למצוא בתלות שלנו בסביבה האלקטרומגנטית הטבעית של כדור הארץ. לא זו בלבד שבריאות הגוף והנפש שלנו תלויה בתדרים הטבעיים של כדור הארץ, אלא תדרים אלה מהווים חלק מהבסיס שעליו התפתחו כל החיים. כל עוד אנחנו לא מודעים לתפקידם של הגלים האלקטרומגנטיים בשמירת בריאותנו וקיומנו התקין, אין ספק שאנחנו סובלים מההתערבות שלנו באנרגיות הטבעיות האלה של כדור הארץ
".

בהסתמך על הטקסט של השיעור והציטוט שלעיל, השב - מדוע אנחנו פועלים במהופך לטבע ומזמינים עלינו לחץ ומכות מצד הטבע?

 

6) המחאה החברתית שפרצה בקיץ 2011 הביאה איתה דרישה נחרצת לצדק חברתי. מאות אלפי אנשים צעקו ברחבות "העם רוצה צדק חברתי", אבל להרבה פחות מהם, אם בכלל, יש הגדרה ברורה מהו צדק חברתי, או ליתר דיוק, הבנה איך אפשר להגיע אליו.
במעבדה של פרופ' נלו מחפשים במרץ אחר תשובות. כאן ניתן להתרשם מההישגים של הפרופסור עד כה.

איך אתה היית פותר את הבעיה של חלוקה צודקת? איך אתה היית מגיע לצדק חברתי? כתוב בקצרה את הפתרון שלך.