שיעור מס' 13 - כאיש אחד בלב אחד

×

את כל התהליך שאנחנו עוברים אפשר לחלק לשני חלקים:

בחלק הראשון של ההתפתחות שלנו, החלק שעברנו עד כה, התפתחנו בלי להשתמש בסביבה כמרכיב שדורש עיצוב, אלא בצורה מקרית למדי. ועכשיו, אנחנו נמצאים במשבר, ולא סתם הוא משבר גלובלי, אינטגרלי. אנחנו מרגישים עכשיו שאין לנו ברירה, אנחנו צריכים להתפתח על ידי סביבה מסוימת, בצורה מסוימת, לכיוון מסוים, לכיוון שגם אנחנו נהפוך אינטגרליים, גלובליים, מחוברים יחד "כאיש אחד בלב אחד", כל האנושות.

 

ואת זה אפשר להשיג על ידי סביבה מתאימה. וזו באמת "דרגת המדבֵּר", כשאנחנו יוצאים מדרגת החי, מהחיים המקריים שלנו, ומתחילים לכוון את עצמנו בצורה מובחנת, על מנת להפוך לפרי יפה שגדל בחממה, למצב מושלם.

 

ונקווה שעל ידי הלימוד הזה, נדע איך לארגן את הסביבה, וכך על ידי הסביבה לעצב כל אחד מאיתנו ואת האנושות כולה. לכן הנושא "הסביבה כגורם לעתיד הטוב שלנו", הוא הנושא העיקרי בכל הלימוד וההפעלות שלנו. בתקווה שזה יתקבל בכל העולם, ונגיע לחיים טובים, לפרי יפה.

×

האם סיימתם לצפות בווידיאו של השיעור?

ענו על השאלות בדף כדי להמשיך אל השלב הבא

נושא ראשי

האנושות עוברת מעידן של התפתחות מקרית לעידן של התפתחות מודעת שמטרתה להביא למצב בו נחיה "כאיש אחד בלב אחד". 

נושאי משנה

1. היציאה מהחיים המקריים היא הכניסה ל"דרגת המדבֵּר".
2. עלינו לארגן סביבה שתחנך ותעצב את כל האנושות בצורה מוגדרת ולכיוון מסויים, כך שנגיע כולנו לחיים טובים.
 

מקורות

"הסביבה בה אנו חיים יכולה להגדיל בצורה ניכרת או להגביל בצורה משמעותית את הפוטנציאל האנושי".

books.google.co.il

"הסביבה המשפחתית, הפוליטית והכלכלית השתנתה כמעט ללא היכר במהלך מספר המאות האחרונות. למעשה, היא השתנתה בצורה רבה מאוד במהלך העשורים האחרונים, ולפיכך, החינוך המסורתי חייב לעבור שינוי ניכר".

scholar.googleusercontent.com

"הבנה טובה יותר של הטבע האנושי, אף תעזור למין האנושי לקדם שיתוף פעולה והתנהגות מוסרית ברמה הגלובלית".

sustainablehistory.com

אתגרו את עצמכם

1) "האדם אינו מה שהוא חושב שהוא. הוא גם אינו מה שאחרים חושבים שהוא. האדם הוא מה שהוא חושב שאחרים חושבים שהוא". מה אתה אומר על זה? מעורר מחשבה, אה?!

את המילים האלה אמר צ'רלס הורטון קולי, סוציולוג אמריקאי, שהשפיע רבות על המחקר הפסיכולוגי והסוציולוגי. איך לדעתך, אפשר להשתמש בהיגיון המתואר במשפט של קולי, לבניית סביבה מתאימה?

2) מהו "עידן ההתפתחות המקרית"?

3) כיצד אתה מרגיש ביחס לקטע האחרון?