שיעור מס' 4 - טבע מלא אהבה

×

לא במקרה, החברה האנושית נעשית יותר ויותר צמודה, סגורה, מקושרת. זה תהליך ההתפתחות הטבעי שלנו. אנחנו יכולים להשקיף עליו מהצד, לבקר אותו, לנסות להבין אותו – אבל זו עובדה, ועם המציאות אי אפשר להתווכח. בין אם אנחנו רוצים את זה או לא, כנראה שבתוך הטבע טמון תהליך שצריך להתממש בצורה כזו.

 

ולכן אין לנו ברירה, אלא לבנות את עצמנו כחברה שבה אנשים קשורים יותר זה לזה, חמים יותר, מתייחסים זה לזה בהתחשבות ובהדדיות. כפי שכתוב במקורות העתיקים של כל העמים – אנחנו, בני האדם, חייבים להגיע לאהבה.

 

כך אומרים גם אנשים שחיים בטבע - שהם מרגישים את האהבה שקיימת בכל הטבע, את הדאגה מצד הטבע לכל דבר שנמצא בו. ואילו אנחנו, שמביטים על הטבע דרך המשקפיים האגואיסטיים שלנו, לא כל כך מזהים זאת.

 

ופעם תיארה זאת בצורה יפה ג'יין גודול, שהקדישה את חייה לחקר קופי השימפנזה וחיה בחברתם בטבע במשך שנים רבות. על מחקרה זה שחשף ידיעות חשובות ,היא זכתה בפרסים רבים ובהכרה בינלאומית. גודול סיפרה כי לאחר שנים ארוכות של חיים בטבע, היא התחילה  להרגיש ולשמוע את הטבע. היא הרגישה שהטבע כולו אהבה.

×

האם סיימתם לצפות בווידיאו של השיעור?

ענו על השאלות בדף כדי להמשיך אל השלב הבא

נושא ראשי

הצורך לבניית חברה שבה האנשים קשורים זה לזה בהתחשבות הדדית, הוא כדי לגלות את האהבה מצד הטבע.

נושאי משנה

  • ללא בניית אמון בין בני האדם, לא נוכל להתקיים.
  • החברה האנושית נעשית אחידה יותר כתוצאה מתהליך ההתפתחות שלנו, שעליו אנו יכולים לצפות מהצד.

מקורות

"במשך כל הזמן התקרבתי יותר לחיות ולטבע, וכתוצאה מכך, התקרבתי יותר לעצמי והייתי יותר בהרמוניה עם הכח הרוחני שהרגשתי מסביב".

goodreads.com

"לסימביוזה (חיים משותפים של יצורים שונים), חשיבות רבה באבולוציה של החיים ובתפקוד האורגניזם".

globaleducation.kbb1.com

"דרוויניזם הוליסטי, מעביר את המיקוד שלנו מהמטרות של הגן האנוכי ... לתכלית המתפתחת והמתהווה של המערכות החיות כשלם, ולאינטראקציות הפונקציונליות וליחסים (הסתגלויות בסביבות מסוימות) המתבטאים בצורות שונות של הישרדות ורביה".

complexsystems.org

אתגרו את עצמכם

שאלות משותפות לשיעורים 4 ו-5, מופיעות בסוף שיעור מס' 5.

סיימת!

המשך אל השלב הבא

שמרו את עבודתכם!

מלאו את הטופס כדי ולחצו "הרשמה" כדי להיכנס ולהמשיך אל השלב הבא.